הפקולטה למדעי החברה ע"ש שמואל והרטה עמיר

הפקולטה למדעי החברה שואפת להקנות לתלמידיה השכלה מעמיקה ורחבה במגוון תחומי דעת במדעי החברה, ולהכשיר את דור העתיד של החוקרים בקידום הידע וההבנה אודות האדם והחברה בה הוא חי ופועל.

אודות הפקולטה

בית הספר למדעי-המדינה

בית הספר למדעי-המדינה הוא אחד המרכזים הגדולים והבולטים בארץ למחקר והוראה בתחומים של פוליטיקה ישראלית,רעיון מדיני, יחסים בינלאומיים, מדיניות ציבורית, מנהל ציבורי, שלטון מקומי ופוליטיקה השוואתית. בתוכניות השונות של בית הספר למדעי המדינה לומדים מדי שנה כ-1300 סטודנטים שמתוכם כ-650 סטודנטים לתואר ראשון וכ-650 סטודנטים לתואר שני

לאתר בית-הספר

בית-הספר לקרימינולוגיה

ביה"ס לקרימינולוגיה מקנה ידע אינטרדיסציפלינרי לשם ניתוח והבנה של פשיעה, סטייה חברתית וקורבנות, במקביל לפיתוח מיומנויות אקדמיות וכלים מעשיים להערכת תופעות שונות מעולם הקרימינולוגיה. הלימודים מקנים בסיס מתודולוגי ויכולות יישום ידע למטרות השתלבות בארגוני אכיפת חוק, משפט, מניעה ושיקום. התואר שני נלמד במסגרת התמחויות. חברי הסגל מנחים דוקטורנטים בתחומי הקרימינולוגיה.

לאתר בית-הספר

החוג לגאוגרפיה ולימודי סביבה

החוג לגאוגרפיה באוניברסיטת חיפה, נוסד בשנת 1964/5. מראשיתו טיפח החוג את הקשר בין מחקר והוראה של נושאים מתחומי הגיאוגרפיה של האדם ונושאים מתחום הגיאוגרפיה הפיסית.

לאתר החוג

החוג לכלכלה

מטרת לימודי הכלכלה להקנות ידע עיוני וכלים לניתוח ולהבנה של בעיות כלכליות, הן ברמת הפירמה והצרכן והן ברמת המשק הלאומי על קשריו הבינלאומיים. במסגרת החוג אפשר לשלב התמחות משנית בשטחים ספציפיים.

לאתר החוג

החוג למדעי המחשב

החוג למדעי המחשב באוניברסיטת חיפה משלב מחקר ברמה בינלאומית עם מצוינות בהוראה. תחומי המחקר כוללים הן תיאוריה של מדעי המחשב והן תחומים יישומיים. חברי הסגל מפרסמים את עבודותיהם בבמות בינלאומיות מהשורה הראשונה, וזוכים בעקביות בפרסים ובמענקי מחקר. החוג נהנה מתמיכתו של מכון קיסריה-רוטשילד ליישומים בין-תחומיים של מדעי המחשב.

לאתר החוג

החוג למערכות מידע

מערכות מידע הן תוכנות וטכנולוגיות אשר מאפשרות את ניהולם היעיל והמוצלח של אירגונים מודרניים. מערכות אלה מהוות את התשתית התעשייתית המרכזית של חברת המידע ונמצאות בכל מקום: בבנקים וחברות ביטוח, בחברות תעשיתיות ובחנויות אינטרנטיות, במשרדי ממשלה, בבתי משפט, ובארגונים ללא מטרת רווח. חלק עצום מפעילות הארגונים הללו לא ניתן כלל לביצוע כיום ללא נוכחותן של מערכות המידע.

לאתר החוג

החוג לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה

החוג לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה באוניברסיטת חיפה מהווה מוקד לפיתוח תאוריות ולעריכת מחקרים בחזית המדעית של הסוציולוגיה והאנתרופולוגיה. באמצעות המשגות תאורטיות ושיטות מחקר מתקדמות חברי הסגל בחוג חותרים לענות על שאלות מרכזיות לגבי העולם החברתי, האופן שבו הוא מאורגן, והעקרונות על פיהם הוא פועל. הלימודים בחוג עוסקים בבחינה שיטתית של החברה האנושית וזיהוי דפוסים כלליים בהתנהגותם של יחידים, קבוצות ומוסדות, והיחסים ביניהם.

לאתר החוג

החוג לסטטיסטיקה

בעולם שבו כמות המידע העצומה הולכת וגדלה, נודעת חשיבות רבה לקבלת החלטות מושכלת על סמך ניתוח נתונים מדויק ומקיף. תורת הסטטיסטיקה עוסקת בדיוק בנושא זה, ומשמשת מקבלי החלטות במוסדות פיננסיים, תעשיית ההי-טק, מוסדות ממשלתיים, מחקר רפואי, ובמקומות רבים נוספים.

לאתר החוג

החוג לפסיכולוגיה

החוג לפסיכולוגיה באוניברסיטת חיפה הוא בין החוגים המובילים בתחום הפסיכולוגיה בישראל. תכניות הלימודים של החוג מתמקדות בקידום המחקר המדעי בתחומים השונים של הפסיכולוגיה ובהענקת הכשרה טיפולית ויעוצית ברמה גבוהה.

לאתר החוג

החוג לתקשורת

החוג לתקשורת הוא אחד המובילים בארץ ובעולם בתחום חקר התקשורת. בעשרים שנות קיומו, הכשיר החוג מאות בוגרים שהשתלבו במגוון מקצועות התקשורת – עתונות, יחסי ציבור, פרסום, דוברות, ניו מדיה ועוד.

לאתר החוג

התוכנית הבינתחומית לתואר שני בהתפתחות הילד

התוכנית נועדה לשדרג באופן משמעותי את איכות עבודתם ומעמדם המקצועי של התלמידים. מטרתה להרחיב ולהעמיק את הידע של אנשי המקצוע העובדים עם ילדים ובני נוער בתחומי ההתפתחות, וכן להקנות כלים להסתכלות ביקורתית ולבנייה של תוכניות התערבות והדרכה וכן של כלי הערכה.

לאתר התוכנית

חדשות ואירועים 

למגזין החדשות פקולטטי 

ברכות ואיחולים לבביים לד"ר אביעד רובין מבית הספר למדעי המדינה

ברכות ואיחולים לבביים לד"ר אביעד רובין מבית הספר למדעי המדינה לרגל העלאתו לדרגת מרצה בכיר עם קב...

ברכות ואיחולים לבביים לפרופ' נגה קולינס-קריינר מהחוג לגיאוגרפיה

ברכות ואיחולים לבביים לפרופ' נגה קולינס-קריינר מהחוג לגיאוגרפיה ולימודי סביבה לרגל העלאתה לדרגת פרו...

ברכות ואיחולים לבביים לפרופ' לאה ויטנברג מהחוג לגיאוגרפיה

ברכות ואיחולים לבביים לפרופ' לאה ויטנברג מהחוג לגיאוגרפיה ולימודי סביבה לרגל העלאתה לדרגת פרופסור חב...

ברכות ואיחולים לבביים לד"ר הדס אוקון-זינגר מהחוג לפסיכולוגיה

ברכות ואיחולים לבביים לד"ר הדס אוקון-זינגר מהחוג לפסיכולוגיה לרגל העלאתה לדרגת מרצה בכיר עם קבי...

ברכות ואיחולים לבביים לרגל מינויו של פרופ' שאול חורב

לדרגת פרופ' חבר (מומחה) בבית הספר למדעי המדינה

«
»

אודות הפקולטה למדעי החברה ע"ש שמואל והרטה עמיר

הפקולטה למדעי החברה שואפת להקנות לתלמידיה השכלה מעמיקה ורחבה במגוון תחומי דעת במדעי החברה, ולהכשיר את דור העתיד של החוקרים בקידום הידע וההבנה אודות האדם והחברה בה הוא חי ופועל. הפקולטה מדגישה מצויינות מחקרית ואקדמית ובתוך כך מציעה מסגרות לימודיות תחומיות ובינתחומיות בתחומי מחקר וידע כדלקמן: גיאוגרפיה ולימודי סביבה, סטטיסטיקה, מדעי המדינה, פסיכולוגיה, תקשורת, מערכות מידע, קרימינולוגיה, כלכלה, סטטיסטיקה, מדעי המחשב, התפתחות הילד, לימודי שלום וניהול סכסוכים, סוציולוגיה ואנתרופולוגיה ותקשורת. תוכניות הלימוד המגוונות במדעי החברה משלבות ידע תיאורטי ומעשי, ומיועדות להקנות לבוגריה כלים ליישום הידע במגוון רחב של מקצועות ועיסוקים בעזרתם יוכלו לפתח ידע עיוני, מחקרי ויישומי של תחומי הדעת השונים.

איך למצוא אותנו? 

דבר הדיקן

דיקן הפקולטה למדעי החברההפקולטה למדעי החברה באוניברסיטת חיפה היא מסגרת אקדמית המקנה השכלה גבוהה ומחקרית במגוון רחב של תחומים. מתוך מודעות לצרכים של חברת מידע ודרישות המאה ה-21, הפקולטה נמצאת בפיתוח ועדכון מתמיד של תכניות לימודים ותכניות מחקריות. היא כוללת 12 יחידות אקדמיות: בתי-ספר, חוגים ותוכניות בינלאומיות המקנות השכלה גבוהה במגוון רחב של נושאים בתחומי מדעי ההתנהגות וטכנולוגיות בשירות האדם. ציבור הסטודנטים והמרצים משקף את החברה הישראלית, ולומדים ומלמדים בה בסובלנות ובכבוד הדדי, ישראלים, וותיקים ועולים חדשים, יחד עם מיעוטים לאומיים, ואתניים שמרכיבים את החברה ישראלית. לפקולטה מספר רב של חוקרים מסורים ומצטיינים שמחקרם רכש מוניטין בינלאומי יחד עם חוקרים צעירים ומוכשרים שמקדישים את זמנם לחשיבה מעמיקה ומחקר חדשני. ביחידות הפקולטה הסגל המנהלי מקנה יחס אנושי והוא תמיד נגיש לסייע לסטודנטים בהליכי הרשמה, בניית מערכת הלימודים, הרשמה לקורסים ומעקב אחר הציונים.

קרא עוד...